Udogodnienia w kancelarii notarialnej

Notariusz jest potrzebny gdy spisywana jest umowa o oddanie gruntu w użytkowanie wieczyste, o przedłużenie użytkowania wieczystego czy też jego przeniesienie.

Każdy człowiek przynajmniej raz w życiu będzie musiał skorzystać z usług notariusza, choćby nie wiadomo jak się przed tym wzbraniał. U takiej osoby można załatwić naprawdę wiele spraw, przede wszystkim kojarzy się ze sporządzaniem aktów notarialny. Jednak to właśnie notariusz odpowiedzialny jest także za odbieranie oświadczeń o przyjęciu czy odrzuceniu spadku. 

Notariusz spisuje także oświadczenia osoby posiadającej nieruchomość o to, by ustanowić na niej ograniczone prawo rzeczowe. Dodatkowo spisywane są pełnomocnictwa na dokonanie czynności prawnej – ale tylko wtedy, gdy akt notarialny jest niezbędny w danym wypadku. Jak więc widać, u notariusza można naprawdę wiele rzeczy załatwić. I co więcej, nie jest to tak, że czekają nas przy tym jakiekolwiek nieprzyjemności! Jeżeli jeszcze nigdy nie zdarzyło ci się skorzystać z usług notariusza, to pewnie nie wiesz, że w kancelarii notarialnej jest mnóstwo udogodnień. A jest ich całkiem sporo!

warszawa notariusz

Jakie są udogodnienia w kancelarii notarialnej?

Kancelaria notarialna jest miejscem, w którym jest pełno udogodnień. Przede wszystkim – istnieje możliwość zaparkowania swojego auta na darmowym parkingu. Jest to bardzo duże udogodnienie, zwłaszcza w dużych miastach gdzie wszelkie parkingi miejskie są płatne i trzeba wydawać na nie pieniądze. Na szczęście jadąc do notariusza nie musisz się przejmować tą być może błahą kwestią, dzięki której zaoszczędzisz nieco pieniędzy.

Oczywiście trzeba wspomnieć także o tym, że usługi notarialne zawsze są wykonywane na wysokim poziomie – notariuszom w końcu zależy na tym, aby wykonywać swoją pracę w sposób jak najlepszy, aby klienci byli z niego zadowoleni. Dlatego idąc do kancelarii notarialnej, zawsze masz pewność, że rozwiążesz sprawę, z którą tam przyszedłeś i wyjdziesz zadowolony.

Jeżeli jednak nie masz czasu jechać do kancelarii notarialnej w czasie jej funkcjonowania – to nadal nic straconego! Wielu notariuszy jest w stanie umówić się ze swoimi klientami po godzinach swojej pracy, tak by możliwe było wykonanie zlecenia. Jest to ekstremalne ułatwienie dla osób, które na co dzień pracują w dokładnie tych samych godzinach, co kancelarie notarialne. Nie musisz się obawiać tego, że musiałbyś wziąć wolne, aby pojechać do tego miejsca!

warszawa notariusz

Czy warto korzystać z kancelarii notarialnej?

Jak już wcześniej zostało wspomniane, czasami z usług oferowanych w kancelariach notarialnych trzeba skorzystać. Nie ma więc wyboru – wiedz jednak, że taka wizyta może być naprawdę przyjemna i pełna udogodnień. Nie musisz brać na nią dnia wolnego w pracy, tracąc tym samym bezcenny urlop. Z łatwością możesz skorzystać z usług najlepszych notariuszy, ponieważ oni doskonale wiedzą, że klienci ich potrzebują i są w stanie wykrzesać więcej czasu. Oczywiście, jeżeli zależy ci na wizycie poza oficjalnymi godzinami pracy, to musisz się najpierw na nią umówić telefonicznie, lub w inny sposób.

Pamiętaj, korzystanie z usług notariusza może być przyjemne i łatwe – to na czym ci zależy może zostać wykonane szybko i sprawnie. Wystarczy wybrać tylko dobrego notariusza, który ma wiele lat doświadczenia. Taka osoba szybko załatwia wszystkie rzeczy, które ma do załatwienia.

Artykuł powstał we współpracy z Kancelarią Notarialną w Katowicach.

Posted in Pomoc prawna. Tagged with , , .