Czy pomoc prawna online jest równie skuteczna co stacjonarnie?

Pomoc prawna online cieszy się obecnie dużą popularnością. Dzięki temu, że można z niej skorzystać bez wychodzenia z domu, jest przede wszystkim wygodna. Warto dowiedzieć się nieco więcej na jej temat oraz przekonać się, czy jest tak samo skuteczna, jak ta udzielana stacjonarnie.

Czym jest pomoc prawna online?

Pomoc prawna online polega na rozmowie z prawnikiem przez telefon, komunikator lub czat. Oznacza to, że do uzyskania porady w konkretnej sprawie nie trzeba odwiedzać jego kancelarii. Taka forma pomocy prawnej zyskała dużą popularność przede wszystkim w czasie pandemii. Dzięki niej można było ograniczyć fizyczny kontakt z prawnikiem do minimum. Coraz więcej kancelarii oferuje pomoc prawną online, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientom.

Jak skorzystać z porady prawnej online?

Pomoc online wymaga nawiązania kontaktu z kancelarią telefonicznie lub mailowo. Każdy klient otrzymuje wycenę przygotowaną na podstawie przedstawionej adwokatowi sprawy. Po uiszczeniu opłaty na wskazany numer konta klient otrzymuje poradę.  Może wybrać najdogodniejszą dla siebie formę kontaktu.

Taki rodzaj porady może być skuteczny w takim samym stopniu jak spotkanie z adwokatem twarzą w twarz. Nie musisz martwić się o bezpieczeństwo przekazywanych przez Ciebie informacji, gdyż adwokaci udzielający takich porad stosują odpowiednie zabezpieczenia. Adwokata obowiązuje tajemnica zawodowa, dlatego nie może nikomu zdradzić zarówno tego, co przekazałeś mu podczas rozmowy bezpośredniej, jak i w formie elektronicznej.

Jak przygotować się do takiej porady?

Zanim zgłosisz się do prawnika po poradę online, to dobrze się do niej przygotuj. Wymaga ona nieco więcej zaangażowania z obu stron. Przede wszystkim zastanów się dobrze, czego oczekujesz i co chcesz osiągnąć podczas takiej rozmowy. Zapisz sobie pytania, jakie chcesz zadać oraz jakie kwestie są dla Ciebie najbardziej nurtujące. Dzięki temu wykorzystać czas porady online do maksimum. Jeśli Twoja sprawa związana jest z konkretnymi dokumentami, to zadbaj o to, aby wcześniej je zeskanować. Będziesz mógł je szybko przesłać do adwokata, który się z nimi zapozna.

Zalety porady prawnej online

Główną zaletą takiej porady jest możliwość skorzystania z niej bez wychodzenia z domu. Dzięki temu z usług wybranej kancelarii mogą skorzystać także mieszkańcy innych miejscowości bez konieczności dojazdu do miejsca, w której siedzibę ma adwokat.

Skorzystanie z porady prawnej online nie zobowiązuje do dalszej współpracy. Możesz traktować ją jako sposób na szybkie zasięgnięcie fachowej opinii w konkretnej sprawie, Takie zapytanie możesz wysłać w dowolnej chwili. Odpowiedź od adwokata otrzymasz wtedy, gdy przygotuje on dla Ciebie opinię w Twojej sprawie.

W jakich sprawach warto skorzystać z porady prawnej online?

 Z porad prawnych możesz skorzystać w wielu sytuacjach, gdy potrzebujesz pomocy, a z różnych przyczyn nie możesz spotkać się z nim osobiście. Dzięki temu, że są one udzielane w fachowy sposób, tak samo, jak porady na żywo, masz pewność, że prawnik pomoże Ci w załatwieniu Twojego problemu. 

prawnik

Nasza kancelaria oferuje Państwu porady prawne świadczone w formie zdalnej przeznaczone m.in. dla osób borykających się z problemami dotyczącymi kredytów zaciągniętych we frankach szwajcarskich. Możemy zdalnie sprawdzić każdą umowę zawartą z bankiem pod kątem niedozwolonych klauzul. Służymy pomocą związaną z przygotowaniem wniosku do sądu czy innych dokumentów.

Nasza oferta obejmuje także doradztwo dotyczące prawa farmaceutycznego. W jej ramach udzielamy m.in. porad odnośnie do nowych przepisów, oferujemy pomoc w przygotowaniu różnego rodzaju dokumentów.

Zdalne porady prawne przeznaczone są także dla osób, które potrzebują pomocy w rozwiązaniu spraw medycznych. Nasze wieloletnie doświadczenie oraz zdobyta wiedzą pozwalają na udzielanie fachowych porad w nawet najbardziej skomplikowanych sprawach.

Pomoc prawna w formie online to także świetne rozwiązanie dla stowarzyszeń, fundacji, firm transportowych i spedycyjnych. Udzielamy także porad przedsiębiorcom, którzy chcą skorzystać ze wsparcia w formie tarczy antykryzysowej. 

Zapraszamy do kontaktu i skorzystania z naszej oferty porad prawnych w formie zdalnej. Zapewniamy najwyższą jakość obsługi i skuteczną pomoc w różnych sytuacjach.

Posted in Pomoc prawna.